Říjen 2020

PoÚtStČtSoNe
   1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1920
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
       
 « předchozí     následující » 

Související projekty

Cheer Academy

Chilli Dancers

Náhled galerie

Přípravy na Mistrovství ČR a zasloužený postup do evropské soutěže !

Přípravy na Mistrovství ČR a zasloužený postup do evropské soutěže !

A máme zde opět to období v roce, které je v diáři každé správné roztleskávačky. Ptáte se, o kterou událost se jedná? No přeci Mistrovství ČR v cheerleadingu! Spousta dřiny a odříkání vyvrcholilo tuto sobotu na Letné.
A jak trénovaly Chilli papričky? Plány na prodloužené víkendy, či vlastně jakékoliv jiné víkendy byly jasné. Náročné tréninky plné nasazení, nezapomínat chrániče na kolena, opakování si choreografie třeba i při čekání na metro - tak vypadaly naše 3 týdny před soutěží. Absence se tolerovala jen a pouze v případě svatby (ale o té vám napíšeme zase příště) :) Letošní mistrovství se konalo v Hale Královka na Letné, kde se již od rána setkávaly týmy ze všech koutů České republiky. Nervozita byla znát na každém. Dokonce ani líčení nebylo díky roztřeseným rukám lehké. Pak už jen doladit detaily, poslední protažení a jde se na plac. Trenérky i ostatní naši příznivci nám drželi palce ze všech sil...
Ale Chilli přeci zvládnou vše! A jak! Se skvělým 2. místem postupujeme na European Cheerleading Championship, který se koná ve Slovinsku a my už se nemůžeme dočkat! Děkujeme všem za podporu!

Kategorie: Novinky  |  Formát pro tisk

Komentáře rss


, dasffaf@yahoo.com odpovědět
The 3 principal features you ought to hair extensions uk are the top quality of the hair employed, the weight or thickness of the set of hair, and also how the set of virgin hair extensions sale is constructed. Ensuring the most effective in all these features will allow you to acquire with confidence and have clip in hair extensions which are not only the most effective searching but also probably the most practical and will supply you with gorgeous lengthy hair for significantly longer too. Clip-in extensions are perfect if you want to turn your full lace wigs uk into beautiful flowing locks instantly. But, of course, on the down side, they have to be removed at the end of the day. So lace wigs uk are good for a party, a special date or just whenever you want to look different for a few hours. They are much cheaper than salon-made permanent hair extensions. Another advantage is that clip-ins don't damage your own buy lace wigs in any way. Quality human hair wigs uk are several strands of hair, each attached individually. Usually 3- or 4-inch wide pieces go on the back of your head in several layers, and a few 1- or 2-inch wide pieces are put on the sides. As the name suggests, each strand is attaché to your own human hair wigs uk with a clip. With a little bit of practice, clipping the extensions in becomes rather easy and takes only a few minutes. Taking them off is even easier. You can usually find 14", 16" and 18" clip-in extensions. Anything longer puts too much tension on your own hair. best lace wigs uk are perfect if you want to turn your hair into beautiful flowing locks instantly. But, of course, on the down side, they have to be removed at the end of the day. So lace front wigs are good for a party, a special date or just whenever you want to look different for a few hours. They are much cheaper than salon-made permanent hair extensions. Another advantage is that real human hair wigs uk don't damage your own hair in any way.